Tutaj jesteś

Jak sprawić aby podróż z dzieckiem była udana

8 lutego 2022 Dziecko

Podróż z dzieckiem – zarówno tym malutkim jak i nieco starszym – może być fantastyczną przygodą, pod warunkiem, że dokładnie zaplanujemy jej przebieg i przygotujemy się na niektóre sytuacje. Co zatem jest najistotniejsze, o czym powinniśmy pamiętać, wybierając się na wyprawę z dzieckiem?

Podróż samolotem

Jeśli środkiem transportu, który wybraliście, jest samolot, musicie pamiętać o kilku ważnych zasadach:
– dziecko, które nie osiągnęło jeszcze drugiego roku życia, może podróżować, siedząc na kolanach rodzica (otrzymuje dodatkowy pas) lub na osobnym siedzeniu, w specjalnym foteliku.
– warto ubrać dziecko na tzw. „cebulkę”, to znaczy założyć kilka warstw ciuchów (np. podkoszulek, bluzkę, bluzę i kurteczkę), dzięki temu unikniemy zaskoczenia, gdy okaże się, że po wylądowaniu w innym mieście lub kraju, jest zupełnie inna pogoda. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego kłopotu z przebieraniem dziecka, a przy okazji płaczem i niezadowoleniem.
– załóż dziecku grube skarpetki, bowiem wraz ze wzrostem wysokości mogą mu lekko puchnąć stopy. Warto w takiej sytuacji zdjąć mu buty, a wtedy istotne jest posiadanie grubych skarpetek, aby dziecko się nie przeziębiło.
– zabierz ze sobą ulubione przekąski dla dziecka – dzięki temu, maluch będzie zadowolony, a Ty przygotowany na nagły przypływ nieplanowanego apetytu.

podróż z dzieckiem

jak przetrwać podróż samochodem z dzieckiem?

Podobnie, jak w przypadku podróży samolotem, wybierając się w trasę autem, nie musisz się obawiać. Owszem raczej nie zdecydujesz się na wyjazd spontanicznie z godziny na godzinę, ale z kilkudniowym wyprzedzeniem – dasz radę! Pamiętaj tylko o :
– podręcznej torbie – oprócz standardowego bagażu, który zabierasz, powinnaś pamiętaj o torbie, którą będziesz miała blisko siebie. Co powinno się tam znajdować? Przede wszystkim zapasowe ubranka w razie zabrudzenia, pampersy (jeśli Twoje dziecko jest małe), podstawowe środki do higieny osobistej (mogą to być chociażby nawilżane chusteczki) oraz coś do zjedzenia.
– podgłówku do spania – często jednostajny szum samochodowego silnika i lekkie kołysanie usypia dziecko, w związku z czym warto zadbać o komfort maleństwa. Dodatkowo możesz zabrać koc do przykrycia dziecka i przeciwsłoneczne zasłony do okna.

Podróżowanie z dzieckiem może być na prawdę przyjemne, jeśli odpowiednio się na to przygotujemy. Wiele osób zostawia maleństwo pod opieką kogoś innego, podczas, gdy wspólne chwile potrafią budować poczucie bliskości i miłości między rodzicami i dzieckiem. Nie warto się więc tego obawiać i rezygnować ze wspaniałych momentów.

Redakcja tulanki.pl

Nasi redaktorzy na blogu to zespół doświadczonych rodziców oraz specjalistów w dziedzinie parentingu, którzy dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i poradami z rodzicami z całego świata. Każdy z naszych redaktorów jest zaangażowany w tworzenie treści, które są pomocne, inspirujące i dające wsparcie rodzicom w codziennym życiu. Posiadamy różnorodne doświadczenia i kompetencje, aby dostarczyć artykuły na temat rozwoju dziecka, zdrowia, wychowania oraz praktycznych porad dotyczących życia rodzinnego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Pierwsze kolorowanki w życiu dziecka