tulanki.pl

Blog o parentingu, dzieciach oraz o sprawach domowych.

Dom

Aranżacja pokoju dla dziewczynki

Aranżacja pokoju dla dziewczynki

Wielu rodzicom aranżacja pokoju dla swojego dziecka spędza sen z powiek. Przyjęło się, że w pokoju dziewczynki powinien znaleźć się kolor różowy, a w pokoju chłopca niebieski. W dzisiejszych czas odchodzimy od tych stereotypów, na rzecz bardziej nowoczesnych aranżacji. Przyjmuje się, że pokój dla dziewczynki powinien zostać pomalowany na subtelne, pastelowe barwy, które optycznie powiększają i ocieplają wnętrze oraz pomagają w skupianiu uwagi. Można je również połączyć z bielą lub delikatną szarością. Ciekawym pomysłem jest pomalowanie fragmentu ściany farbą tablicową, która pozwoli naszemu dziecku na realizowanie swoich twórczych pomysłów.

Jak dobrać wygodne łóżko do pokoju

W pokoju małej dziewczynki nie może zabraknąć wygodnego łóżka, które pozwoli dziecku na odpowiednią regenerację sił. Powinno ono posiadać schowek na pościel oraz zagłówek, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo i wygodę. Można również pokusić się o piętrowe łózko, o ile nasze dziecko nie ma lęku wysokości. Przy łóżku powinna znajdować się lampka nocna, którą dziecko będzie mogło z łatwością zapalić w każdej chwili.

Należy również pamiętać o odpowiednim doborze biurka oraz krzesła. Biurko nie powinno być ani za duże ani za małe, powinno posiadać kilka szuflad na przybory do malowania i pisania, aby nie zagracały one blatu. Na biurku powinna natomiast znajdować się lampka z regulacją światła, którą można dopasować do swoich potrzeb. Przy biurku należy postawić krzesło, które będzie rosło wraz z naszym dzieckiem, dzięki regulacji wysokości.

Aranżacja pokoju dla dziewczynki

Odpowiednia szafa do pokoju dziewczynki

Nie można zapomnieć, że nasza dziewczynka z pewnością posiada sporo ubrań, które trzeba gdzieś schować. Najlepsza do tego będzie podwójna szafa z możliwością powieszenia sporej ilości wieszaków. Ułatwi nam to dobór ubrań, które będą zawsze pod ręką. Miejsce na spodzie szafy można natomiast wykorzystać na przechowywanie zabawek lub innych drobnych rzeczy. Jeśli to konieczne można dodatkowo zainwestować w niewielką komodę.

Na ścianie możemy powiesić zegar, zdjęcia lub półkę na książki. Należy jednak pamiętać, że zbyt wiele rzeczy może zbytnio rozpraszać nasze dziecko. Na podłodze możemy położyć miękki w dotyku dywan, na którym nasza dziewczynka z pewnością chętnie będzie spędzać czas. Nie można również zapomnieć o odpowiednim oświetleniu tego pokoju. Górne oświetlenie powinno być na tyle mocne, aby dobrze oświetlić cały pokój ale jednocześnie nie razić.

Urządzając pokój dla naszej dziewczynki powinniśmy się kierować jej indywidualnymi upodobaniami oraz potrzebami. Pamiętajmy o tym, że to właśnie ona ma czuć się tam dobrze i bezpiecznie.

Udostępnij