Dom
Tutaj jesteś

Czym się kierować podczas kupna fotela do karmienia?

16 stycznia 2020 Dom


Fotel do karmienia stanowi jeden z kluczowych elementów przydatnych w czasie opieki nad dzieckiem. W krótkim czasie mebel nie tylko przyczyni się do pomocy w uspokojeniu dziecka podczas karmienia, ale tez zagwarantuje świeżo upieczonej mamie komfort podczas spędzania wspólnego czasu z dzieckiem. Wybór fotela do karmienia ma zalety nie tylko dla dziecka, ale także dla matki pociechy.

Czym więc kierować się decydując się na jego zakup?

Przede wszystkim należy pamiętać o właściwościach ochronnych, jakie zapewnia fotel. Długotrwała opieka nad dzieckiem może powodować przeciążenia podczas siedzenia oraz bóle kręgosłupa. Źle wyprofilowany fotel po spędzeniu w nim wielu godzin powoduje dyskomfort i znacznie obciąża plecy. Najnowsze modele są wyprofilowane, by dostarczyć karmiącej matce odpowiedni poziom wygody i swobody. Ważne jest, by modele foteli posiadały możliwość przechylania się. Jest to istotne ze względu na wagę dziecka. Nieustanne dźwiganie się z malcem na rękach po jakimś czasie może powodować trudności i dyskomfort.
Niektóre z modeli posiadają także funkcję lekkiego kołysania. Bujanie pomoże dziecku w zaśnięciu gdy przyjdzie na to pora. Może być także przydatne podczas opowiadania bajek lub karmienia.
Specjalne fotele pomagają też matce podczas długotrwałego spędzania czasu z dzieckiem na rękach. Posiadają podłokietniki, na których z łatwością można umieścić ręce, co wyeliminuje uczucie ciężkości i nieprzyjemnego drętwienia rąk. Korzystanie z modeli wyposażonych w podnóżek sprzyja łatwiejszemu ułożeniu ciała i rozprostowaniu nóg. Ułożenie na nim nóg podczas karmienia pozwoli na wzmożenie krążenia i przyjęcie bardziej wygodnej postawy.

Komfortowy fotel

Kolejnym ważnym punktem jest posiadania regulowanego oparcia na kark. Fotele do karmienia wyposażone w uszaki, pozwalają na swobodne ułożenie głowy na oparciu fotela w niemalże każdej dostępnej pozycji. Jest to ważna rzecz, zwłaszcza podczas długotrwałego karmienia, które obciąża kark i głowa sama zaczyna opadać, szukając oparcia.
Fotela do karmienia to nie tylko wygoda dla odcinka lędźwiowego i dziecka, ale też wygląd i łatwość, z jaką da się go utrzymać w czystości. Karmienie trwa czasem ponad pół godziny, a nierzadko w tym czasie mogą zdarzyć się nieprzyjemne wpadki. Fotel powinien dać się z łatwością doczyścić bez potrzeby używana do tego środków czystości.
Nowoczesne fotele posiadają także możliwość obracania. Nie zmienia to jednak faktu, że nie każdy model sprawdzi się tak samo. Większość foteli do karmienia z łatwością sprawdzi się dla każdej matki. Mogą być używane nie tylko jako pomoc dla dziecka, ale też jako element wystroju dziecięcego pokoju przez długi czas.

Redakcja tulanki.pl

Nasi redaktorzy na blogu to zespół doświadczonych rodziców oraz specjalistów w dziedzinie parentingu, którzy dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i poradami z rodzicami z całego świata. Każdy z naszych redaktorów jest zaangażowany w tworzenie treści, które są pomocne, inspirujące i dające wsparcie rodzicom w codziennym życiu. Posiadamy różnorodne doświadczenia i kompetencje, aby dostarczyć artykuły na temat rozwoju dziecka, zdrowia, wychowania oraz praktycznych porad dotyczących życia rodzinnego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Piaskownica muszelka