Tutaj jesteś

Podarek na roczek – jak wybrać?

5 września 2022 Dziecko Podarek na roczek

Pierwsze 12 miesięcy życia to ważny czas. Dziecko zmienia się zarówno umysłowo, jak i ruchowo. Dlatego prezent wręczony na tę okoliczność musi być niepowtarzalny. Jaki przedmiot przyda się rocznemu maluchowi? Czym się kierować, aby kupić właściwy produkt? Zobacz, czym cechuje się doskonały podarek na roczek?

Gadżety – wsparcie dla opiekunów

Roczne niemowlaki nie są w pełni świadome swoich urodzin. Dlatego czasem znakomitym pomysłem na prezent są przedmioty, które udogadniają życie rodziców. W każdym wypadku warto dopytać, jakie dodatki będą potrzebne. W wielu przypadkach lepiej zrzucić się na większy prezent w kilka osób. Może to być np. spacerówka czy krzesełko do karmienia.

Prezent na roczek mogą stanowić też ubranka dla dziecka. Rozwijający się niemowlak wymaga regularnych zmian garderoby. Bardzo częste kupowanie nowych ubrań wiąże się z dużymi wydatkami. Dlatego warto odciążyć mamę i tatę w tym zadaniu. Oprócz głównych części garderoby praktyczne mogą być czapki lub bluzy z nadrukiem.

Zabawki edukacyjne – nauka i wiele radości

Naukowcy zajmujący się tematem rozwoju dzieci potwierdzają, że pobudzanie zmysłów u najmłodszych ma kluczowe znaczenie. Zabawki sensoryczne dla 12-miesięcznych chłopców i dziewczynek działają na wzrok, dotyk, słuch, a nawet węch i smak. Najczęściej zrobione są z materiałów o różnorodnych fakturach. Mają też przemyślanie dobrane kolory. Co więcej, mogą świecić i wydawać różne odgłosy i zapachy.

Kupując zabawki dla malucha, warto wziąć pod uwagę zmysł, który chce się rozwijać. Jeśli dziecko ma już dużo produktów, które wpływają na wzrok, to lepszym pomysłem będzie zakup instrumentu muzycznego lub gryzaka. Obecnie można również łatwo wyszukać zabawki, które rozwijają wszystkie zmysły naraz. Trzeba jednak pamiętać, że upominek powinien być odpowiednio dostosowany do wieku i stopnia rozwoju niemowlaka.

Jak dobrać zabawkę edukacyjną?

Twórcy zabawek interaktywnych mają obowiązek informować o przeznaczeniu swojego gadżetu. Na opakowaniach można znaleźć wiek dziecka, dla którego stworzony jest dany element. Jest to istotny aspekt przy wyborze zabawki edukacyjnej. Istotnymi kwestiami są też zainteresowania i faza rozwoju dziecka. Źle dobrane gadżety mogą stresować i nieść ze sobą rozdrażnienie. Dlatego wybór zabawek na pierwsze urodziny powinien być zawsze dokładnie przemyślany.

Wysokiej jakości zabawki – w jakim sklepie można je znaleźć?

Gadżety dla najmłodszych muszą spełniać najwyższe wymagania dotyczące bezpieczeństwa. Z tego powodu akcesoria dziecięce warto kupować w sprawdzonych miejscach. Jednym z najbardziej doświadczonych producentów jest sklep Noski Noski. W ofercie można znaleźć różnego typu zabawki dla maluchów w każdym wieku. Dostępne są również akcesoria, które mogą uprościć obowiązki takie jak karmienie czy ubieranie dziecka.

Przede wszystkim warto zainteresować się katalogiem zabawki drewniane. Można znaleźć tam niezwykle przydatne gadżety, które spodobają się zarówno maluchowi, jak i rodzicom.

Redakcja tulanki.pl

Nasi redaktorzy na blogu to zespół doświadczonych rodziców oraz specjalistów w dziedzinie parentingu, którzy dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i poradami z rodzicami z całego świata. Każdy z naszych redaktorów jest zaangażowany w tworzenie treści, które są pomocne, inspirujące i dające wsparcie rodzicom w codziennym życiu. Posiadamy różnorodne doświadczenia i kompetencje, aby dostarczyć artykuły na temat rozwoju dziecka, zdrowia, wychowania oraz praktycznych porad dotyczących życia rodzinnego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Pierwsze kolorowanki w życiu dziecka