Dom
Tutaj jesteś

Jakie łóżko dla dziecka wybrać?

20 stycznia 2020 Dom


Pierwsze dziecko oznacza dla świeżo upieczonych rodziców zawsze ogromne szczęście, jednak wiąże się również z ogromnym stresem, potrzebą poświęcenia dziecku mnóstwa czasu, a także bardzo dużymi wydatkami finansowymi.

Mowa tutaj oczywiście o kupnie pierwszego wózka, ale także i fotelika do samochodu, ubranek które trzeba co niemal miesiąc zmieniać na większe, setki pieluch czy o wyspecjalizowane jedzenie dla niemowląt. Zabawki, maskotki i lalki również odgrywają bardzo ważną rolę w zabawie i edukacji dziecka w jego pierwszych kilkudziesięciu miesiącach życia. Ich kupno również wiąże się z dużymi wydatkami.

Finanse dla rodziców

Oczywiście część wydatków da się pokryć z różnych benefitów, które młoda para otrzymuje posiadając dziecko. Mowa tu oczywiście o 500+, czyli 500 złotych otrzymywanych co miesiąc na każde z dzieci, aż do osiemnastego roku życia, ale również ważną formą pomocy są chociażby trochę już mniej znane, ale nadal przysługujące, becikowe. Becikowe to nic innego jak jednorazowa pomoc finansowa od państwa w wysokości 1000 złotych, którą otrzymuje się zaraz po urodzeniu dziecka, po złożeniu oczywiście odpowiedniego wniosku do urzędu.

Z czasem gdy nasze dziecko zaczyna dorastać musimy zacząć myśleć o oddaniu mu jednego z pokoi w naszym domu czy mieszkaniu. W ciągu pierwszych dwóch, a czasem nawet trzech lat, nasz syn czy córka oczywiście nie będzie chciała słuchać o swoim własnym pokoju. W pierwszych latach życia dzieci są ekstremalnie mocno przywiązane emocjonalnie do swoich rodziców, a w szczególności do matki. Dlatego też w pierwszych latach podstawowym zakupem meblowym dla dziecka będzie oczywiście łóżeczko, które prawdopodobnie znajdzie się w sypialni rodziców, zaraz obok łóżka. Jest to oczywiście rozwiązanie, które sprawi, że prawdopodobnie wiele z nocy zostanie nieprzespanych, ale taki wybór ma również swoje zalety, takie jak chociażby pewność, że nasze dziecko będzie cały czas bezpieczne.

Łóżko dla dziecka

Kiedy dziecko skończy trzeci lub czwarty rok życia każdy młody rodzic musi zacząć się zastanawiać się jakie łóżko dla dziecka będzie musiał mu kupić.

Wybór jest bardzo duży, dlatego trzeba dokonać go z rozwagą. Trzeba patrzeć przy zakupie na kilka ważnych elementów. Pierwszy z nich jest rozmiar łóżka i materaca. Najpopularniejszym rozmiarem jest 90 na 200 centymetrów i o takim rozmiarze powinniśmy myśleć, jeżeli ma to być łóżko na kilka najbliższych lat.

Równie ważny jest wybór odpowiedniego materaca. Wbrew pozorom najlepszym materiałem dla materaca dla dziecka jest lateks. Materace z lateksu są bardziej wytrzymałe (a trzeba wiedzieć, że dzieci uwielbiają skakać po łóżku), a także są antyalergiczne, co również jest ważne.

Redakcja tulanki.pl

Nasi redaktorzy na blogu to zespół doświadczonych rodziców oraz specjalistów w dziedzinie parentingu, którzy dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i poradami z rodzicami z całego świata. Każdy z naszych redaktorów jest zaangażowany w tworzenie treści, które są pomocne, inspirujące i dające wsparcie rodzicom w codziennym życiu. Posiadamy różnorodne doświadczenia i kompetencje, aby dostarczyć artykuły na temat rozwoju dziecka, zdrowia, wychowania oraz praktycznych porad dotyczących życia rodzinnego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Piaskownica muszelka