Tutaj jesteś

O czym pamiętać, kupując nowe śniegowce dla dziecka?

18 września 2020 Dziecko

Dłuższe zabawy na śniegu zawsze wiążą się z ryzykiem przemarznięcia i przemoczenia stóp, co w konsekwencji może zakończyć się przeziębieniem i związaną z chorobą absencją w przedszkolu lub szkole. Dlatego na czas zimowych zabaw na śniegu najlepiej wybierać buty wykonane z materiałów wodoodpornych, z ociepleniem wewnętrznym. Śniegowce dziecięce są doskonałym przykładem takiego obuwia. Jeśli chcesz kupić ich dobrą wersję, sprawdź materiał i przyjrzyj się jakości ich wykonania.

Jaki materiał?

W przypadku najmłodszych możemy sięgnąć po buty wykonane ze skór naturalnych, najlepiej uzupełnione półprzepuszczalną membraną, która zapobiega przemoczeniu butów od zewnątrz, ale zapewnia dobrą cyrkulację powietrza w bucie i chroni przed nadmiernym poceniem się stóp, lub wybrać śniegowce dziecięce wykonane z lekkich, niemal zupełnie nieprzemakalnych materiałów syntetycznych. Ten drugi rodzaj obuwia jest na ogół lżejszy, ale mniej trwały. Szukając dobrej jakości śniegowców dla dziecka, warto przyjrzeć się również rodzajowi zastosowanej w nich warstwy ocieplenia wewnętrznego. Dobrym wyborem będą buty z wyściółką polarową, która charakteryzuje się doskonałymi właściwościami termicznymi, jest przy tym dość lekka i dobrze cyrkuluje powietrze. Poza tym podeszwy takich butów powinny być nieco wyższe, całkowicie wodoodporne i wyróżniać się właściwościami antypoślizgowymi.   

Jaki rodzaj zapięcia i jaka wysokość?

Jeśli szukamy śniegowców dziecięcych dedykowanych przedszkolakom, najlepiej wybierać modele wsuwane, uzupełnione sznurkowym ściągaczem, ewentualnie zabezpieczone prostymi w obsłudze, dobrej jakości rzepami, które nie będą odpinać się podczas zabaw na śniegu. W przypadku dzieci starszych lepiej sprawdzą się buty sznurowane, które łatwo dopasować do obwodu łydki i tym samym zapobiec przypadkowemu przedostaniu się śniegu do ich wnętrza. Jeśli chodzi o wysokość takich butów, to śniegowce dziecięce do użytku codziennego, do zabaw na podwórku, mogą sięgać jednie nieco ponad kostkę. Gdy szukasz butów do zabaw w głębokim śniegu, idealnych na stok lub wycieczkę po zaśnieżonym szlaku, lepszym wyborem będą modele sięgające połowy łydki lub wyższe, sięgające niemal pod kolano.

Zakup śniegowców dla dziecka to sprawdzony sposób, by zabezpieczyć jego stopy przed mrozem i wilgocią, tym samym dbając o jego komfort podczas zabaw na śniegu. Gdy szukasz tego typu butów, szczególną uwagę zwróć na rodzaj zastosowanego do ich produkcji materiału, ogólną jakość wykonania, wysokość i rodzaj zastosowanego zapięcia. Wybierz model dopasowany do wieku dziecka oraz warunków, w jakich najczęściej będzie z nich korzystało. 

Redakcja tulanki.pl

Nasi redaktorzy na blogu to zespół doświadczonych rodziców oraz specjalistów w dziedzinie parentingu, którzy dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i poradami z rodzicami z całego świata. Każdy z naszych redaktorów jest zaangażowany w tworzenie treści, które są pomocne, inspirujące i dające wsparcie rodzicom w codziennym życiu. Posiadamy różnorodne doświadczenia i kompetencje, aby dostarczyć artykuły na temat rozwoju dziecka, zdrowia, wychowania oraz praktycznych porad dotyczących życia rodzinnego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Pierwsze kolorowanki w życiu dziecka