Tutaj jesteś

Czy śpiworki dla niemowlaków są dobrym pomysłem? Kilka prostych powodów

12 września 2022 Dziecko Śpiworki dla niemowlaków


Masz w domu niemowlaka i chcesz dla niego wszystkiego, co najlepsze? W takim razie dowiedz się, dlaczego śpiworki dla niemowlaków są przydatne na co dzień. To produkt, który doskonale sprawdza się wtedy, kiedy dziecko jest niespokojne i ma problemy ze snem zarówno za dnia, jak i w nocy. Jeśli chcesz je uspokoić, koniecznie zainwestuj w śpiworki dla dzieci, które są polecane przez innych rodziców oraz specjalistów w dziedzinie rozwoju malucha.

Śpiworki dla niemowlaków – zalety

Śpiworki dla dzieci dostępne w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych mają wiele zalet. To przede wszystkim produkty, które:

 • zapobiegają przegrzewaniu dziecka – tutaj wystarczy, że zamienisz śpiworki dla niemowlaków zimowe na letnie,
 • sprawiają, że dziecko czuje się bezpieczniej i jest spokojniejsze podczas snu – poprzez ciasne otulenie jego ciała.
 • pozwalają na przyzwyczajenie dziecka do znacznie niższych temperatur nocą bez ryzyka, że maluch się przeziębi.

Ogólnie rzecz biorąc, śpiworki dla niemowlaków mają wiele zalet. Eksperci w tej kwestii są zgodni i wskazują, iż korzystanie ze śpiworków dziecięcych pozwala na łatwiejsze utrzymanie odpowiedniej temperatury ich ciała

Jak wybrać idealne śpiworki dla dzieci? Podpowiadamy

Wybór idealnego śpiworka dla dzieci to kluczowa kwestia. Zanim kupisz konkretny śpiworek dziecięcy, koniecznie weź pod uwagę wskaźnik TOG, czyli ten dotyczący grubości materiału. Na rynku dostępne są śpiworki dla niemowlaków w kilku klasach:

 • TOG 2.5: od 16 do 19 stopni Celsjusza,
 • TOG 2.0: od 20 do 22 stopni Celsjusza,
 • TOG 1.0: od 23 do 24 stopni Celsjusza,
 • TOG 0.5: powyżej 24 stopni Celsjusza.

Zanim kupisz konkretny model niezależnie od producenta, koniecznie weź też pod uwagę przeznaczenie śpiworka (letni lub zimowy), materiał wykonania oraz zapięcie. Jeśli chodzi o materiał, z jakiego wykonane są śpiworki dla dzieci warto wybierać takie, które są w 100% naturalne np. miękka bawełna, która pozwala oddychać skórze dziecka. Samo zapięcie powinno być bezpieczne i zapobiegające wydostaniu się dziecka poza śpiworek. Dobrą funkcjonalnością są modele z dodatkowym suwakiem w dolnej części.

Korzyści wynikające ze stosowania śpiworków dla dzieci?

Główne korzyści wynikające ze stosowania produkt, jakimi są śpiworki dla niemowlaków, to:

 • zmniejszone ryzyko występowania infekcji,
 • brak ryzyka, że dziecko naciągnie śpiworek na główkę, co utrudni mu oddychanie,
 • możliwość zapewnienia odpowiedniej cyrkulacji powietrza podczas snu dziecka,
 • komfort psychiczny dla rodzica – dziecko jest w 100% bezpieczne podczas snu w śpiworku.

Pamiętaj, że śpiworki dla niemowlaków warto kupować tylko od znanych i polecanych producentów tego typu wyrobów. Dzięki temu zyskasz pewność, że śpiworki dla dzieci spełnią Twoje oczekiwania oraz swoją funkcję. Spraw, że będziesz w 100% spokojny o swojego malucha, a ten będzie mieć zapewnione komfortowe warunki do odpoczynku w swoim łóżeczku lub wózku.

Redakcja tulanki.pl

Nasi redaktorzy na blogu to zespół doświadczonych rodziców oraz specjalistów w dziedzinie parentingu, którzy dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i poradami z rodzicami z całego świata. Każdy z naszych redaktorów jest zaangażowany w tworzenie treści, które są pomocne, inspirujące i dające wsparcie rodzicom w codziennym życiu. Posiadamy różnorodne doświadczenia i kompetencje, aby dostarczyć artykuły na temat rozwoju dziecka, zdrowia, wychowania oraz praktycznych porad dotyczących życia rodzinnego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Pierwsze kolorowanki w życiu dziecka