tulanki.pl

Blog o parentingu, dzieciach oraz o sprawach domowych.

Dziecko

Jaki prezent dla 3 latka warto kupić?

Jaki prezent dla 3 latka warto kupić?

Małe dzieci uwielbiają dostawać prezenty. Sprawia im to wielką radość niezależnie od okazji czy to na urodziny czy z okazji świąt. Spotkania rodzinne to doskonała okazja, aby obdarować dziecko niezwykłym prezentem, który sprawi mu wiele radości. Wybierając właściwy prezent, można będzie rozwinąć zainteresowania dziecka, jak i wpłynąć na rozwój jego umiejętności. Najlepiej gdyby zabawki łączyły w sobie funkcję edukacyjną, jak i rozrywkową. Jest to najlepsze połączenie z możliwych.

Na tak wczesnym okresie rozwoju dziecka umysł trzylatka jest niezwykle chłonny i łatwo się uczy nowych rzeczy. Dzieci w tym wieku bardzo często powtarzają słowa po swoich rodzinach i naśladują ich gesty. Istotne jest, aby dziecko było otoczone wartościowymi zabawkami, które będą miały pozytywny wpływ na jego dalszy rozwój. Poprzez takie wartościowe zabawki mały człowiek będzie mógł nabyć wiele nowych umiejętności i utrwalić te dotychczas zdobyte.

Interaktywna zabawka – doskonały prezent dla 3 latka

Ważne jest, aby wybierając prezent dla dziecka wpasować się także w jego gust. Nie każde dziecko jest jednakowe. Jedne lubią spokojne, tradycyjne zabawki bez grama elektroniki w środku, na przykład drewniane klocki, z których samodzielnie mogą zbudować nowe konstrukcje, a część maluchów najbardziej pokocha misie.

Inni lubią jak zawsze coś się dzieje. Czy to miga kolorowe światełko, gra jakaś melodyjka czy pojawia się problem, który trzeba rozwiązać. To właśnie dla nich skierowane są interaktywne zabawki dla dzieci. One z pewnością zainteresują niejednego malucha w tym wieku.

Czy 3 latki lubią auta i inne mechaniczne zabawki?

Dobrym pomysłem jest także zakup odpowiedniego pojazdu dla dziecka. Maluchy w tym okresie są bardzo ruchliwe, wprost nie umieją usiedzieć w jednym miejscu. Wszędzie ich jest pełno. Kolorowe rowerki, hulajnogi, traktorki czy quady dla dzieci na akumulator skłonią je do podróżowania oraz spędzania dużej ilości czasu na świeżym powietrzu. Poruszając się swoim środkiem transportu dziecku na pewno będzie czerpało dużo większą przyjemność ze spacerów i będzie chciało chętniej wychodzić na zewnątrz. Pomoże to osiągnąć bardzo dobre rezultaty, zarówno zdrowotne jak i socjalne dzięki wspólnej z rówieśnikami zabawie.

Nie należy także zapomnieć o tradycyjnych zabawkach rozwijających umysł dziecka. Dla 3-latka takim prezentem będą kartonowe czy drewniane puzzle. Oczywiście w odpowiednio dużym formacie tak, aby dziecko nie połknęło małych elementów. Puzzle pomogą rozwinąć wyobraźnię i spostrzegawczość dziecka i nauczą go wspólnej pracy w celu osiągnięcia wyznaczonego celu. A co najważniejsze pozwalają na zabawę zarówno samemu dziecku jak i współpracę z rodzicami czy rówieśnikami. W każdym wypadku gwarantujemy wiele uśmiechów.

Wszystkie opisane zabawki znajdziecie Państwo w dobrych sklepach z zabawkami dla dzieci. Serdecznie zapraszamy!

Udostępnij