Tutaj jesteś

Polecamy książki dla przedszkolaka, które wspomogą jego rozwój jego myślenia

7 maja 2024 Dziecko książki dla przedszkolaka


Czytanie odgrywa ogromną rolę w rozwoju intelektualnym dziecka. Wydawnictwo Siedmioróg to podmiot, który w swej ofercie posiada wiele różnych książek napisanych specjalnie dla dzieci, w trosce o ich rozwój psychologiczno-intelektualny. Dziś skupimy się na ofercie tego wydawnictwa, a także podamy przykłady książek, które z pewnością korzystnie wpłyną na rozwój Waszego dziecka.

Siedmioróg – słów kilka o wydawnictwie

Siedmioróg to jedno z najpopularniejszych wydawnictw literackich, które specjalizuje się w przygotowywaniu książek dla dzieci i młodzieży. Założono je w 1990 roku, a jego siedziba znajduje się we Wrocławiu przy ulicy Krakowskiej. Wydawnictwo stawia zarówno na treść, jak i otoczkę plastyczną. Udostępniane przezeń pozycje wyróżniają się przede wszystkim:

  • ciekawą szatą graficzną,

  • przyjaznym językiem, ukierunkowanym na wiek odbiorcy,

  • złożoną problematyką (zwłaszcza w pozycjach młodzieżowych).

Wydawnictwo Siedmioróg wypuściło na rynek mnóstwo lektur, podręczników i pomocy szkolnych. Wśród nich można znaleźć wiele klasycznych i ponadczasowych utworów literackich.

Jakie książki wydawnictwa warto polecić?

W ofercie Siedmiorogu znajduje się wiele pozycji wspomagających rozwój myślenia dziecka. Wśród nich bardzo ważną rolę odgrywają książki o zwierzętach dla dzieci, które poprzez zabieg personifikacji, przekazują szereg ważnych prawd.

  1. Książki o zwierzętach, takie jak „Jadwisia Żółwisia”, „Fąfelek Trzmielek”, a także „Nineczka Biedroneczka”. Każda z nich porusza ważne tematy i dotyczy nieco innych zjawisk oraz mechanizmów zachodzących w świecie ludzi.

  2. Wielki dzień osiołka Barnaby. Opowieści o zwierzętach. To ciekawa pozycja, która za pomocą wielu plastycznie dopracowanych obrazów podkreśla, że każdy z nas jest bardzo ważny i ma swoją rolę w świecie.

  3. 100 bajek krasnoludka. To pozycja stworzona z myślą o czytaniu przed snem. Znajduje się w niej aż 100 różnych opowieści, w których głównymi bohaterami są dzieci, zwierzęta oraz skrzaty. Książka ta z pewnością korzystnie wpłynie na rozwój wyobraźni u dziecka i pobudzi jego intelekt.

  4. Kłopoty małego liska. To książka, która w bardzo ciekawy sposób przekazuje najważniejsze prawdy życiowe. Jej sednem jest historia tytułowego liska, który został przygarnięty przez dwójkę małych dzieci: Kasię i Grzesia. Jest to wzruszająca i przepiękna opowieść o przywiązaniu i miłości.

Wydawnictwo Siedmioróg oferuje również wiele innych ciekawych książek polecanych zarówno małym, jak i starszym dzieciom. Każdy rodzic powinien zapoznać się z jego ofertą.

Materiał zewnętrzny

Redakcja tulanki.pl

Nasi redaktorzy na blogu to zespół doświadczonych rodziców oraz specjalistów w dziedzinie parentingu, którzy dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i poradami z rodzicami z całego świata. Każdy z naszych redaktorów jest zaangażowany w tworzenie treści, które są pomocne, inspirujące i dające wsparcie rodzicom w codziennym życiu. Posiadamy różnorodne doświadczenia i kompetencje, aby dostarczyć artykuły na temat rozwoju dziecka, zdrowia, wychowania oraz praktycznych porad dotyczących życia rodzinnego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Pierwsze kolorowanki w życiu dziecka