Tutaj jesteś

Przedszkole w Józefowie a gotowość dziecka na nowy etap

21 września 2022 Dziecko Przedszkole w Józefowie


Każdy rodzic na pewnym etapie życia dziecka zastanawia się, czy jego pociecha jest już przygotowana na nowy rozdział, jakim jest przedszkole. Towarzyszą temu różne emocje i wahania. Nic dziwnego! Każdy chce dla swojego dziecka jak najlepiej. W tym artykule dowiesz się, czy przedszkole w Józefowie to dobry wybór na nową przygodę Twojego malucha.

Pierwsze zajęcia adaptacyjne dziecka

Na początku warto sprawdzić, które placówki oferują zajęcia adaptacyjne. Dzięki nim przekonasz się, jak wygląda i działa przedszkole oraz przyjrzysz się temu, jak Twoje dziecko radzi sobie w nowym otoczeniu. Przedszkole w Józefowie daje Wam taką możliwość! Warto więc z niej skorzystać. Z pewnością zmniejszy to zarówno Wasz stres, jak i niepokój dziecka związany z nową sytuacją. Co więcej, poznacie personel i dowiecie się więcej o przykładowym harmonogramie dnia przedszkolaka. Dodatkowo poznasz plan rozwoju Twojego dziecka oferowany przez naszą placówkę.

Czy Twoje dziecko samodzielnie spożywa pokarm?

Rozpoczynając przygodę z pokarmem stałym rodzice często decydują się wprowadzić metodę BLW, podczas której maluch sam je. Może on poznawać produkt takim, jakim natura go stworzyła, np. mając w rączce różyczki brokuła lub makaron. W ten sposób dziecko uczy się żuć, rozwija swoje zmysły i trenuje motorykę. Z czasem bez problemu sam przyswaja przygotowany pokarm. 

Przedszkole w Józefowie podejmie się dalszych kroków uczenia dzieci spożywania pokarmów podobnym schematem. Posiadamy własną kuchnię, w której przygotowywane są zdrowe i pełnowartościowe posiłki. Każde dziecko będzie miało także okazję rozwinąć swoje umiejętności i przygotować dania samodzielnie tym samym zdobywając wiedzę o składnikach, a także podstawowych zasadach obowiązujących w kuchni. Martwisz się o swojego niejadka? Bez obaw przygotujemy jego ulubione produkty i zachęcimy do poznawania nowych!

Czy Twoje dziecko bawi się z innymi?

Przedszkole w Józefowie zdaje sobie sprawę z tego, że małe dzieci w szczególności te do 3 roku życia dopiero zaczynają nawiązywać pierwsze kontakty. Nie jest to dla nich na pewno łatwe, tym bardziej że do tej pory większość swojego czasu spędzały z mamą lub tatą. To jednak nie problem! Jeśli obawiasz się, że Twoje dziecko nie jest gotowe na przedszkole, bo nie potrafi nawiązywać znajomości, odwiedź naszą placówkę! Umożliwimy Twojemu maluchowi poznanie innych przedszkolaków i nawiązanie pierwszych przyjaźni, jeszcze nim podejmiecie ostateczną decyzję. Gwarantujemy, że dziecko, które posiada już kolegę lub koleżankę, ochoczo będzie przychodziło do przedszkola.

Czy dziecko miało już okazję rozwijać swoje umiejętności?

To bardzo ważna kwestia, aby dziecko mogło od początku swojej drogi rozwijać się i robić to, co lubi. Przedszkole w Józefowie stawia na zajęcia dodatkowe! Każdy maluch z pewnością wybierze coś interesującego dla siebie. Nasza wyszkolona kadra rozwinie talent Twojego dziecka. Sprawdź ofertę i wybierz zajęcia!

Przedszkole w Józefowie może okazać się idealną placówką dla malucha. Jeśli nadal zastanawiasz się, czy Twoje dziecko jest gotowe na nowy rozdział w życiu, przyjdź na zajęcia adaptacyjne i ostatecznie rozwiej swoje wątpliwości!

Redakcja tulanki.pl

Nasi redaktorzy na blogu to zespół doświadczonych rodziców oraz specjalistów w dziedzinie parentingu, którzy dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i poradami z rodzicami z całego świata. Każdy z naszych redaktorów jest zaangażowany w tworzenie treści, które są pomocne, inspirujące i dające wsparcie rodzicom w codziennym życiu. Posiadamy różnorodne doświadczenia i kompetencje, aby dostarczyć artykuły na temat rozwoju dziecka, zdrowia, wychowania oraz praktycznych porad dotyczących życia rodzinnego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Pierwsze kolorowanki w życiu dziecka