Tutaj jesteś

Kreatywne zabawy dla dzieci w domu!

21 sierpnia 2020 Dziecko

Zapewnienie wciągającej, interesującej i rozwijającej rozrywki dziecku w domu bywa nie lada wyzwaniem. Na szczęście są polecane, sprawdzone sposoby na kreatywną zabawę, które spodobają się każdemu maluchowi. Jednym z nich jest slime. Co to takiego? Jak go wykorzystać w codziennych zabawach? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

Co to jest slime?

Slime” to termin angielski, który oznacza dosłownie: muł, śluz, szlam. Po polsku jest często nazywany natomiast „glutkiem” albo „glutem”. To rodzaj kreatywnej zabawki cechującej się wyjątkową elastycznością i rozciągłością. Gadżet może przybierać różne formy, kolory i gęstości. Można go kupić w sklepach z zabawkami, ale równie dobrze można go zrobić samodzielnie w domu.

Slime dla rozwoju kreatywności u dzieci

Zabawa z „glutkiem” to polecany sposób na spędzenie czasu z pociechą. W zabawie może uczestniczyć cała rodzina, tworząc przeróżne kształty i figurki. Produkt ten znakomicie rozwija kreatywność dzieci w różnym wieku. W zależności od fantazji tworzącego, można z niego sprawnie i łatwo stworzyć dowolne przedmioty codziennego użytku, a także całkiem niesamowite, wyobrażone stwory. Setki pomysłów na wykorzystanie tej zabawki sprawiają, że nie sposób się z nią nudzić.

Poza tworzeniem różnorodnych postaci, kształtów, a nawet obiektów, glutek sprawdzi się jako materiał do komponowania dekoracyjnych „deserów”. Wykorzystując kolorowe kryształki, koraliki oraz barwniki spożywcze, można wykonać glutkowe torty, ciastka oraz inne potrawy. Nie nadają się one do jedzenia (chyba że do „pożerania wzrokiem”).

Ze slime można ponadto robić pękające bańki. Zabawka ta jest też świetnym tworzywem do wykonywania figurek, a nawet rzeźb. Używając patyczków, koralików, nakrętek, sznurków albo plastikowych kuleczek, można wykonywać dowolne ludziki i inne stwory, których wygląd ogranicza jedynie wyobraźnia.

Slime dla rozwoju zdolności manualnych

Rozwój kreatywności i pomysłowości nie jest jedyną zaletą glutków. Zabawka ta poprawia zdolności manualne dzieci i usprawnia ruchy małych rączek. Ponadto uczy koncentracji i skupienia się na jednej czynności. Jest więc polecaną rozrywką dla dzieci bardzo ruchliwych i aktywnych, które mają trudności ze skupieniem uwagi na jednej czynności. Sprawdzi się nawet w przypadku maluchów z ADHD, czyli cierpiących na zespół nadpobudliwości z brakiem koncentracji uwagi. Slime działa również uspokajająco i relaksująco, co sprawia, że jest polecaną zabawą dla osób w różnym wieku, nie tylko dzieci.

Redakcja tulanki.pl

Nasi redaktorzy na blogu to zespół doświadczonych rodziców oraz specjalistów w dziedzinie parentingu, którzy dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i poradami z rodzicami z całego świata. Każdy z naszych redaktorów jest zaangażowany w tworzenie treści, które są pomocne, inspirujące i dające wsparcie rodzicom w codziennym życiu. Posiadamy różnorodne doświadczenia i kompetencje, aby dostarczyć artykuły na temat rozwoju dziecka, zdrowia, wychowania oraz praktycznych porad dotyczących życia rodzinnego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Pierwsze kolorowanki w życiu dziecka