Tutaj jesteś

Laserowa redukcja zmarszczek – jak to działa? Czy warto?

16 lutego 2021 Lifestyle Laserowa redukcja zmarszczek

Lasery szturmem zdobyły kliniki medycyny estetycznej i gabinety kosmetologiczne. Wykorzystuje się je nie tylko do usuwania owłosienia, ale również do odmładzania skóry, redukcji blizn i przebarwień, a także do modelowania sylwetki oraz wielu innych zabiegów. Dziś przedstawimy bliżej zabieg laserowej redukcji zmarszczek ClearSkin PRO Special Edition, który znajdziemy w ofercie warszawskiej Klinice Miracki.

Na czym polega laserowa redukcja zmarszczek?

Zastosowanie laseroterapii w odmładzaniu twarzy, to nie tylko usuwanie zmarszczek, ale również redukcja przebarwień i poprawa jędrności skóry. Na czym polega przeciwstarzeniowe działanie lasera? Wiązka światła emitowana przez urządzenie wywołuje kontrolowane mikrouszkodzenia, które działają pobudzająco na procesy regeneracyjne w skórze. Laserowa redukcja zmarszczek możliwa jest dzięki stymulacji fibroblastów (komórek skóry) do produkcji kolagenu i elastyny. Rezultatem jest laserowy lifting: skóra staje się bardziej napięta, a zmarszczki zostają spłycone. Laseroterapia wpływa też na poprawę kolorytu i gęstości skóry.

Do zabiegów odmładzających wykorzystuje się głównie lasery pikosekundowe oraz frakcyjne – ablacyjne i nieablacyjne. Urządzenia te cechują się dużą mocą, dzięki czemu umożliwiają głęboką przebudowę skóry. Na szczególną uwagę zasługuje laser frakcyjny nieablacyjny, służący do mało inwazyjnego i jednocześnie bardzo skutecznego zabiegu przeciwzmarszczkowego.

Jaki laser usuwa zmarszczki najlepiej?

ClearSkin PRO Special Edition to jeden z najnowocześniejszych laserów frakcyjnych na twarz. Eksperci z Kliniki Miracki polecają go na takie problemy, jak utrata napięcia i gęstości skóry na twarzy, szyi, dekolcie i dłoniach. Umożliwia on odmładzanie skóry poprzez tzw. resurfacingu – głęboki „peeling” laserowy. Od starszych laserów na zmarszczki wyróżnia się tym, że ma dużo wyższą moc i dokonuje przebudowy głębokich warstw skóry, bez naruszania delikatnego naskórka.

Na czym polega laserowa redukcja zmarszczek? Laser frakcyjny nieablacyjny wnika głęboko w skórę – powoduje przy tym minimalne uszkodzenia termiczne, ale wystarczające, aby zainicjować procesy naprawcze. Energia lasera stymuluje koagulację białek i odparowanie wody – prowadzi to do usunięcia nierówności skóry, takich jak zmarszczki czy blizny.

Aby laserowe usuwanie zmarszczek przyniosło optymalne efekty, konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Lekarz wykonujący zabieg ustala wszelkie szczegóły podczas konsultacji wstępnej.

Bezpieczeństwo i efekty laserowej redukcji zmarszczek

Zabieg nieablacyjnym laserem ClearSkin PRO Special Edition jest mało inwazyjny, ponieważ nie przerywa ciągłości naskórka. Cieniutka wiązka lasera, dająca małą plamkę zabiegową, umożliwia dotarcie do sedna problemu. Laserowa redukcja zmarszczek jest więc bardzo precyzyjna i bezpieczna, ale też skuteczna, gdyż laser frakcyjny generuje ogromną energię. Zaawansowane chłodzenie kontaktowe sprawia, że laserowe odmładzanie twarzy, np. w Klinice Miracki Warszawa jest dla pacjenta komfortowe i nie wymaga stosowania znieczulenia.

ClearSkin PRO Special Edition przeznaczony jest dla osób, które pragną przywrócić skórze młodzieńczą jędrność i elastyczność. Zabieg umożliwia laserową redukcję zmarszczek różnego rodzaju, m.in. kurzych łapek, zmarszczek palacza, lwiej zmarszczki, a także bruzd na szyi, dekolcie i dłoniach. Oprócz zwiększenia napięcia skóry wyrównuje się też jej koloryt i poprawia ogólna jakość. Twarz wygląda na świeższą i młodszą.

Zabieg laserowej redukcji zmarszczek ClearSkin PRO Special Edition znajdziesz w ofercie Kliniki Miracki Warszawa – zapraszamy do kontaktu.

Redakcja tulanki.pl

Nasi redaktorzy na blogu to zespół doświadczonych rodziców oraz specjalistów w dziedzinie parentingu, którzy dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i poradami z rodzicami z całego świata. Każdy z naszych redaktorów jest zaangażowany w tworzenie treści, które są pomocne, inspirujące i dające wsparcie rodzicom w codziennym życiu. Posiadamy różnorodne doświadczenia i kompetencje, aby dostarczyć artykuły na temat rozwoju dziecka, zdrowia, wychowania oraz praktycznych porad dotyczących życia rodzinnego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Organizery dla niemowląt