Pielęgnacja rąk i stóp – jak zadbać o to w domu?

Dużo mówi się o kosmetykach do twarzy czy ciała. Temat takiej pielęgnacji jest szeroko poruszany praktycznie wszędzie. To samo tyczy się włosów. Mamy setki, a nawet tysiące różnych produktów do dbania o nie. Jednak czy w całej tej pielęgnacji o czymś nie zapominamy? Mowa tu o stopach i dłoniach! Oczywiście w drogeriach także znajdziemy wiele produktów do ich pielęgnacji, jednak czy na pewno wiesz, jak je wykorzystać?

Pielęgnacja rąk – jak mieć piękne i zadbane dłonie?

Podstawowym kosmetykiem w pielęgnacji rąk jest oczywiście krem. Wiele osób nie lubi, jak kosmetyk ten pozostawia lepką i tłusta warstwę. Może tego uniknąć! Są produkty które szybko się wchłaniają, nie lepią, a jednocześnie dogłębnie nawilżają.Pamiętaj o regularnym smarowaniu rąk, nawet jeśli wydaje Ci się, że nie trzeba. Należy używać kremu do rąk kilka razy dziennie. Dodatkowo warto wprowadzić do pielęgnacji raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie maskę na dłonie. Pozwoli to na jeszcze lepsze nawilżenie, wygładzenie dłoni, a także zachowanie ich młodego wyglądu na dłużej.

Pielęgnacja stóp – jak sprawić, by były miękkie i gładkie?

O ile z dłońmi nie często miewa się problemy, to zrogowaciała skóra na piętach i stopach jest częstym problemem. Najczęstszym rozwiązaniem w wielu domach jest używanie pumeksu. Jednak obecnie nie zaleca się tej metody. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zadbanie o nawilżenie i natłuszczenie stóp. Tak więc warto regularnie moczyć stopy w soli, a następnie nakładać na nie maskę nawilżającą. Takie połączenie pozwoli na zmiękczenie i odżywienie suchych i zrogowaciałych stóp. Warto też codziennie wieczorem smarować stopy kremem. Możemy nałożyć na nie skarpetki i tak spać. Rano stopy na pewno będą nawilżone i miękkie!

Kompleksowa pielęgnacja, w której o niczym się nie zapomina!

Świadoma pielęgnacja nie powinna pomijać żadnego elementu. Należy pamiętać zarówno o ciele, włosach, twarzy, jak i dłoniach i stopach! Każda część nas potrzebuje odżywienia i zadbania. Dzięki temu będziemy mogli dłużej cieszyć się pięknym i młodym wyglądem! Warto więc poświęcić te kilkanaście minut dziennie na pielęgnację. Warto też czytać różne informacje, poznawać nowe kosmetyki i sposoby! Tutaj znajdziesz codzienną dawkę wiedzy: http://kobiecareka.pl. Jeśli do tej pory nie przykładałeś uwagi do dbania o stopy czy ręce, to mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu się to zmieni! Każda część naszego ciała zasługuje na chwilę uwagi.

Redakcja tulanki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *