tulanki.pl

Blog o parentingu, dzieciach oraz o sprawach domowych.

Lifestyle

Pielęgnacja rąk i stóp – jak zadbać o to w domu?

Pielęgnacja rąk i stóp – jak zadbać o to w domu?

Dużo mówi się o kosmetykach do twarzy czy ciała. Temat takiej pielęgnacji jest szeroko poruszany praktycznie wszędzie. To samo tyczy się włosów. Mamy setki, a nawet tysiące różnych produktów do dbania o nie. Jednak czy w całej tej pielęgnacji o czymś nie zapominamy? Mowa tu o stopach i dłoniach! Oczywiście w drogeriach także znajdziemy wiele produktów do ich pielęgnacji, jednak czy na pewno wiesz, jak je wykorzystać?

Pielęgnacja rąk – jak mieć piękne i zadbane dłonie?

Podstawowym kosmetykiem w pielęgnacji rąk jest oczywiście krem. Wiele osób nie lubi, jak kosmetyk ten pozostawia lepką i tłusta warstwę. Może tego uniknąć! Są produkty które szybko się wchłaniają, nie lepią, a jednocześnie dogłębnie nawilżają.Pamiętaj o regularnym smarowaniu rąk, nawet jeśli wydaje Ci się, że nie trzeba. Należy używać kremu do rąk kilka razy dziennie. Dodatkowo warto wprowadzić do pielęgnacji raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie maskę na dłonie. Pozwoli to na jeszcze lepsze nawilżenie, wygładzenie dłoni, a także zachowanie ich młodego wyglądu na dłużej.

Pielęgnacja stóp – jak sprawić, by były miękkie i gładkie?

O ile z dłońmi nie często miewa się problemy, to zrogowaciała skóra na piętach i stopach jest częstym problemem. Najczęstszym rozwiązaniem w wielu domach jest używanie pumeksu. Jednak obecnie nie zaleca się tej metody. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zadbanie o nawilżenie i natłuszczenie stóp. Tak więc warto regularnie moczyć stopy w soli, a następnie nakładać na nie maskę nawilżającą. Takie połączenie pozwoli na zmiękczenie i odżywienie suchych i zrogowaciałych stóp. Warto też codziennie wieczorem smarować stopy kremem. Możemy nałożyć na nie skarpetki i tak spać. Rano stopy na pewno będą nawilżone i miękkie!

Kompleksowa pielęgnacja, w której o niczym się nie zapomina!

Świadoma pielęgnacja nie powinna pomijać żadnego elementu. Należy pamiętać zarówno o ciele, włosach, twarzy, jak i dłoniach i stopach! Każda część nas potrzebuje odżywienia i zadbania. Dzięki temu będziemy mogli dłużej cieszyć się pięknym i młodym wyglądem! Warto więc poświęcić te kilkanaście minut dziennie na pielęgnację. Warto też czytać różne informacje, poznawać nowe kosmetyki i sposoby! Tutaj znajdziesz codzienną dawkę wiedzy: http://kobiecareka.pl. Jeśli do tej pory nie przykładałeś uwagi do dbania o stopy czy ręce, to mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu się to zmieni! Każda część naszego ciała zasługuje na chwilę uwagi.

Udostępnij