tulanki.pl

Blog o parentingu, dzieciach oraz o sprawach domowych.

Dziecko

Prezent na roczek

Prezent na roczek

Pierwsze urodziny malucha to wydarzenie, na które z niecierpliwością czeka cała rodzina. Pierwsza świeczka na torcie symbolizuje rozpoczęcie nowego etapu, zmierzanie dziecka ku coraz większej samodzielności. Przyjaciele i rodzina malucha zastanawiają się, co sprezentować dziecku, w jaki sposób uczcić ten niezwykły dzień. Idealny prezent to taki, który wywoła uśmiech na twarzy małego solenizanta i jednocześnie stanie się wspaniałą pamiątką

Prezent na roczek

Wybierając prezent dla malucha warto odnieść się do jego zainteresowań (zamiast kupować w ciemno). Źródłem najcenniejszych wskazówek są rodzice, którzy wiedzą, po jakie zabawki dziecko najchętniej sięga, co pochłania uwagę malucha na więcej niż kilka sekund, czego potrzebuje, aby rozwijać zdobyte do tej pory umiejętności.
Mogą to być np. książeczki – na rynku istnieje wiele pozycji przeznaczonych dla najmłodszych czytelników, którzy do skupienia potrzebują więcej, niż tylko interesująca fabuła. Książeczki interaktywne, aktywizujące, z przesuwanymi elementami, dźwiękowe i sensoryczne to to, co może zafascynować nawet najbardziej wymagającego małego czytelnika.
Ciekawym pomysłem, są również drewniane zabawki – naturalne, estetyczne, pięknie wykonane będą stanowić pamiątkę na lata. Wśród drewnianych zabawek znajdziemy między innymi pojazdy, klocki, wszelkiego rodzaju sortery, drewniane instrumenty dla dzieci i wiele innych.

Inne pomysły

Kolejnym pomysłem jest basen z kulkami – basenik pełen kolorowych kuleczek to zabawka, która z pewnością ucieszy niejednego malucha. Podobnie jak zabawki interaktywne, które świecą, grają, śpiewają, tańczą, uczą kolorów, alfabetu, cyferek.
Rowerki, samochodziki, huśtawki, klocki, książeczki, kolorowe zabawki – wszystko to z pewnością wywoła uśmiech na twarzy malucha i zapewni zmęczonym rodzicom chwilę wytchnienia. Nic nie jest jednak tak cenne dla dziecka jak obecność bliskich osób w tym dniu. Wspólne chwile oraz pamiątkowe zdjęcie to najlepszy prezent.

Zobacz więcej na mamydopogadania.pl

Udostępnij