tulanki.pl

Blog o parentingu, dzieciach oraz o sprawach domowych.

Lifestyle

Domowe sposoby na piękne włosy! Sama stwórz swoje kosmetyki

Domowe sposoby na piękne włosy! Sama stwórz swoje kosmetyki

Coraz więcej osób zaczyna interesować się tematyką włosingu. Sięgamy po coraz to nowsze kosmetyki i testujemy różne sposoby pielęgnacji. Drogeryjne półki uginają się pod ilością kosmetyków i wciąż oferują nam coś wartego uwagi. Nie da się ukryć, że portfel na tym mocno cierpi! Tak więc dziś przychodzimy z czymś, co wcale nie nadwyręży naszego budżetu. Oto przykłady pielęgnacji, do których potrzebujemy jedynie produktów, które znajdziemy we własnym domu! Nie w łazience czy kosmetyczce, ale w… kuchni!

Maski do włosów DIY – sprawdzona pielęgnacja

Wiele składników, które zwykle zjadamy, mogą też się znaleźć na naszych głowach! Wystarczy zajrzeć do lodówki i w ciągu kilku minut możemy stworzyć świetną maskę pielęgnacyjną. Na początek poszukaj awokado, jogurtu i jajka. Wszystko razem wymieszaj za pomocą widelca lub zmiksuj w blenderze. Całość nakładamy na pasma włosów, bez skóry głowy. Zostawiamy na około 20-30 minut i po tym czasie myjemy włosy. Jaki wpływ ma taka maska? Przede wszystkim nawilża, odżywia i dostarcza naszym włosom cennych składników dla ich zdrowia i gładkości.

Olejowanie włosów – to warto wiedzieć!

W każdej kuchni znajdzie się jakiś olej. Najczęściej jest to ten rzepakowy. Nada się on do włosów o średniej porowatości, a więc dla naprawdę szerokiej grupy! Jak wygląda olejowanie? Z pomocą oleju rzepakowego możemy zyskać lśniące, gładkie i odżywione włosy. Warto jednak wesprzeć olejowanie pewnym kosmetykiem, np. maską lub żelem aloesowym. Tak więc na suche włosy nakładamy najpierw podkład, a na to dopiero olej. Najlepiej zostawić wszystko na kilka godzin lub też na całą noc. Następnie włosy myjemy i dokładnie płuczemy. Takie olejowanie można wykonywać np. dwa razy w tygodniu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kosmetykach i pielęgnacji, to wejdź tutaj: http://e-stylist.pl.

Co jeszcze można wykorzystać do pielęgnacji włosów?

W swojej kuchni znajdziesz także inne składniki, z których możesz zrobić maskę do włosów. W zależności od tego, jaki masz typ włosów oraz czego akurat potrzebują, możesz wykorzystać inne składniki. Najczęściej będą to owoce, które zawierają wiele witamin i minerałów. Warto więc skupić się właśnie na nich! Dodawaj do masek zawsze jogurt i jajka, które wniosą jeszcze więcej składników odżywczych. Twoje włosy na pewno polubią się z tymi domowymi produktami i odpłacą się pięknym wyglądem! Warto wykorzystać takie naturalne, ogólnodostępne i tanie składniki, które potrafią czynić cuda.

Udostępnij