Tutaj jesteś

Domowe sposoby na piękne włosy! Sama stwórz swoje kosmetyki

16 czerwca 2021 Lifestyle

Coraz więcej osób zaczyna interesować się tematyką włosingu. Sięgamy po coraz to nowsze kosmetyki i testujemy różne sposoby pielęgnacji. Drogeryjne półki uginają się pod ilością kosmetyków i wciąż oferują nam coś wartego uwagi. Nie da się ukryć, że portfel na tym mocno cierpi! Tak więc dziś przychodzimy z czymś, co wcale nie nadwyręży naszego budżetu. Oto przykłady pielęgnacji, do których potrzebujemy jedynie produktów, które znajdziemy we własnym domu! Nie w łazience czy kosmetyczce, ale w… kuchni!

Maski do włosów DIY – sprawdzona pielęgnacja

Wiele składników, które zwykle zjadamy, mogą też się znaleźć na naszych głowach! Wystarczy zajrzeć do lodówki i w ciągu kilku minut możemy stworzyć świetną maskę pielęgnacyjną. Na początek poszukaj awokado, jogurtu i jajka. Wszystko razem wymieszaj za pomocą widelca lub zmiksuj w blenderze. Całość nakładamy na pasma włosów, bez skóry głowy. Zostawiamy na około 20-30 minut i po tym czasie myjemy włosy. Jaki wpływ ma taka maska? Przede wszystkim nawilża, odżywia i dostarcza naszym włosom cennych składników dla ich zdrowia i gładkości.

Olejowanie włosów – to warto wiedzieć!

W każdej kuchni znajdzie się jakiś olej. Najczęściej jest to ten rzepakowy. Nada się on do włosów o średniej porowatości, a więc dla naprawdę szerokiej grupy! Jak wygląda olejowanie? Z pomocą oleju rzepakowego możemy zyskać lśniące, gładkie i odżywione włosy. Warto jednak wesprzeć olejowanie pewnym kosmetykiem, np. maską lub żelem aloesowym. Tak więc na suche włosy nakładamy najpierw podkład, a na to dopiero olej. Najlepiej zostawić wszystko na kilka godzin lub też na całą noc. Następnie włosy myjemy i dokładnie płuczemy. Takie olejowanie można wykonywać np. dwa razy w tygodniu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kosmetykach i pielęgnacji, to wejdź tutaj: http://e-stylist.pl.

Co jeszcze można wykorzystać do pielęgnacji włosów?

W swojej kuchni znajdziesz także inne składniki, z których możesz zrobić maskę do włosów. W zależności od tego, jaki masz typ włosów oraz czego akurat potrzebują, możesz wykorzystać inne składniki. Najczęściej będą to owoce, które zawierają wiele witamin i minerałów. Warto więc skupić się właśnie na nich! Dodawaj do masek zawsze jogurt i jajka, które wniosą jeszcze więcej składników odżywczych. Twoje włosy na pewno polubią się z tymi domowymi produktami i odpłacą się pięknym wyglądem! Warto wykorzystać takie naturalne, ogólnodostępne i tanie składniki, które potrafią czynić cuda.

Redakcja tulanki.pl

Nasi redaktorzy na blogu to zespół doświadczonych rodziców oraz specjalistów w dziedzinie parentingu, którzy dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i poradami z rodzicami z całego świata. Każdy z naszych redaktorów jest zaangażowany w tworzenie treści, które są pomocne, inspirujące i dające wsparcie rodzicom w codziennym życiu. Posiadamy różnorodne doświadczenia i kompetencje, aby dostarczyć artykuły na temat rozwoju dziecka, zdrowia, wychowania oraz praktycznych porad dotyczących życia rodzinnego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Organizery dla niemowląt