Tutaj jesteś

Dziecko w ogrodzie – jak przygotować efektowną przestrzeń?

30 czerwca 2020 Lifestyle

Ogród to miejsce, umożliwiające kontemplację natury, ale także przestrzeń do rekreacji i relaksu. Zobacz, jak go przygotować, by stał się ulubionym obszarem zabaw, odpoczynku i wspólnie spędzanego czasu.

Organizacja ogrodu – o czym warto pamiętać?

Zaczynając planowanie ogrodu, dobrze jest zastanowić się nad tym, komu (i do czego) będzie służyć. Przestrzeń przystosowana do aktywnych dzieci, warto zorganizować tak, by zapewnić im maksymalne bezpieczeństwo. Optymalnym rozwiązaniem jest urządzenie go tak, aby kolejne strefy były o siebie w naturalny sposób oddzielone i nie kolidowały ze sobą nawzajem.

Wszelkie rośliny koniecznie trzeba sadzić po zewnętrznych częściach ogrodu, możliwie blisko ogrodzenia. Zabieg nie tylko wpłynie na estetykę miejsce, ale umożliwi dodatkową ochronę otoczenia przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. Dodatkowo dobrze jest zadbać o zabezpieczenie roślin np. przy pomocy drewnianych płotków w taki sposób, aby osłonić je przed latającą piłką, czy lotką.

Wszystko, co warto mieć latem w ogrodzie

Wymarzony ogród, powinien zostać wyposażony w altankę. Posłuży ona za miejsce spotkań z kolegami, przestrzeń do wspólnych posiłków, czy zabaw na świeżym powietrzu. Dzieci uwielbiają wszelkiego rodzaju namioty, w których mogą wykreować własny, wolny od dorosłych świat. Ukojenie przyniosą także plecione huśtawki, w których można się odprężyć i wyciszyć.

Upalne dni wymagają ochłody, w czym pomogą niezastąpione baseny, takie jak https://www.bricomarche.pl/swiat-dziecka/basen-zabawki-dmuchane/baseny-baseniki. Mogą być one dmuchane, dedykowane kilkulatkom, jednak większą radość przysporzą modele rozporowe oraz na stelażach, których rozmiar umożliwi wspaniałą zabawę. Wystarczą akcesoria takie jak materac, dmuchane kółko, czy piłka, a wszyscy, nawet nieco starsi domownicy, będą mieli ogromną frajdę, niczym w renomowanym morskim kurorcie. Wystarczy odpowiednia chemia basenowa – środek do dezynfekcji wody oraz eliminacja glonów, a baseny nie będą wymagały większego zaangażowania. Odpowiedni filtr zamocowany o pompy zapewni jej klarowność, a domownicy będą mogli napawać się chłodną wodą cały sezon letni. W przypadku dużych, kilkumetrowych propozycji, dobrze jest też wyposażyć się w drabinkę, która znacznie ułatwi wchodzenie i wychodzenie z basenu.

Spraw by, Twój ogród stał się wyjątkową przestrzenią zarówno dla małych, jak i dużych i wypełnij go ogrodowymi atrakcjami. Wszelkie artykuły, które Ci w tym pomogą, znajdziesz wśród asortymentu sklepu Bricomarché.

Redakcja tulanki.pl

Nasi redaktorzy na blogu to zespół doświadczonych rodziców oraz specjalistów w dziedzinie parentingu, którzy dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i poradami z rodzicami z całego świata. Każdy z naszych redaktorów jest zaangażowany w tworzenie treści, które są pomocne, inspirujące i dające wsparcie rodzicom w codziennym życiu. Posiadamy różnorodne doświadczenia i kompetencje, aby dostarczyć artykuły na temat rozwoju dziecka, zdrowia, wychowania oraz praktycznych porad dotyczących życia rodzinnego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Organizery dla niemowląt