Tutaj jesteś

Zajęcia na basenie z dzieckiem. Czy warto?

18 stycznia 2020 Dziecko


Prawda jest taka, że wszystkie dzieci kochają wodę. Może ich miłość do wodnych szaleństw nie jest jednakowa. Jednak wszystkie dzieci czują się w wodzie pewnie. Naukowcy udowadniają, że to wszystko przez to, iż cały okres ciąży dzieci jakby nie było znajdują się w wodzie. Otaczające je wody płodowe to ich środowisko, które doskonale znają. Dlatego też w czasie późniejszym dzieci doskonale odnajdują się w takim miejscu. Obecnie trwa moda na rozpowszechnianie zajęć z najmłodszymi dziećmi na basenie.

Od pierwszych miesięcy

Tak, już nawet kilkumiesięczne maluchy chodzą ze swoimi rodzicami na basen. I co jeszcze warto dodać – nurkują pod wodą! Oczywiście nie na tak długo, jakby to dorosły potrafił zrobić. Jednak jest to te kilka sekund, które pokazuję, że nawet takie dziecko doskonale się orientuje w wodnym miejscu. Jeżeli jednak nie mamy ochoty uczęszczać na takie zajęcia dla malutkich dzieci (co jest zrozumiałe), to w przyszłości możemy swoją pociechę zapisać na zajęcia na basenie. Warto pamiętać o jednej rzeczy. Nauka pływania może nam się przydać nieoczekiwanie. Nigdy nie będziemy wiedzieć, czy nie znajdujemy się w patowej sytuacji. Warto więc w odpowiednim czasie wybrać basen z dzieckiem, dzięki czemu pociecha będzie miała opanowane odpowiednie umiejętności. Poza tym zajęcia na basenie zaliczane są do zdrowotnych. W szczególności, jeżeli zauważamy u swojego dziecka problemy z sylwetką, to warto pomyśleć o takich zajęciach.

Zdrowie dziecka

Wielu neurologów poleca osobom dorosłym pływanie na basenie ze względu na niskie obciążenie pleców w wodzie. Warto więc również o tym pamiętać, jeżeli chodzi o dzieci. Czasem można również samodzielnie wybrać się na basen z dzieckiem w celach rekreacyjnych. W wielu dużych miastach znaleźć można aquaparki, dzięki którym śmiało można zapewnić sobie całodzienną rozrywkę od samego rana do samego wieczora. W szczególności, że w takich miejscach można również coś zjeść. Jednak jeżeli nie chcemy przepłacać to warto zawsze mieć pod ręką coś do jedzenia oraz do picia, ponieważ nie zapominajmy, że woda wypłukuje z naszych brzuchów. W takich aquaparkach znaleźć można wiele fantastycznych rozrywek rozpoczynając od zjeżdżalni. Proste, zakręcone, pod dachem, na dworze. Do tego specjalna strefa dla najmłodszych pływaków, gdzie czekają na nich mini fontanny oraz inne wodne zabawki. Nie można zapominać również o miejscach relaksu dla dorosłych, jak chociażby sauny idealnie wypłukujące z naszych organizmów toksyny, jak również jacuzzi. Bąbelkowy masaż przyda się wielu osobom na obolałe ciało.

Redakcja tulanki.pl

Nasi redaktorzy na blogu to zespół doświadczonych rodziców oraz specjalistów w dziedzinie parentingu, którzy dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i poradami z rodzicami z całego świata. Każdy z naszych redaktorów jest zaangażowany w tworzenie treści, które są pomocne, inspirujące i dające wsparcie rodzicom w codziennym życiu. Posiadamy różnorodne doświadczenia i kompetencje, aby dostarczyć artykuły na temat rozwoju dziecka, zdrowia, wychowania oraz praktycznych porad dotyczących życia rodzinnego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Pierwsze kolorowanki w życiu dziecka