Tutaj jesteś

Komplet niemowlęcy — na co zwrócić uwagę?

19 czerwca 2023 Dziecko komplet niemowlęcy


Komplet niemowlęcy to zestaw ubranek dla nowo narodzonego dziecka. Wybierając takie rozwiązanie, nie trzeba kupować osobno górnej oraz dolnej części garderoby. Komplet niemowlęcy zawiera ciuszki pogrupowane w pary albo złączone w bardziej złożone zestawy odzieżowe dla najmłodszych pociech. W sklepach dostępne są różne zestawienia takich ubranek, dlatego powinno się wiedzieć, na co warto zwrócić uwagę, dokonując ich zakupu.

Jakie zalety ma gotowy komplet niemowlęcy?

Jednym z wyborów, jakiego możemy dokonać, chcąc kupić ubrania dla nowo narodzonego dziecka, jest wybranie gotowego już zestawu niemowlęcego. Co może znajdować się w takim komplecie? Wszystko zależne jest od marki ubranek, nad którą się zastanawiamy. Najczęściej są to jednak body z półśpiochami lub śpiochy z kaftanem. Natrafimy także na dresy niemowlęce zawierające spodnie i bluzę albo body ze spodniami.

Jeszcze inne komplety niemowlęce, mogą mieć w składzie spodnie oraz dwie pary dopasowanych do nich bodziaków. Dla dziewczynek oferowane są zaś sukienki z opaską albo czapeczką. Spotkać można również kompletne wyprawki, gdzie znajdziemy ubranka oraz dodatki.

Najważniejszą zaletą kompletów dla niemowląt jest to, iż pasują one do siebie kolorystycznie oraz tematycznie. Ubierzemy dzięki nim dziecko od stóp do głów. Takie komplety są też w przeliczeniu tańsze niż kupowane osobno ubranka.

Miękki i naturalny materiał

Chociaż w sprzedaży nie brak, jest fantazyjnych części garderoby dla niemowląt, które przypominają suknie balowe czy eleganckie fraki, nie będą one raczej komfortowe dla dzieci leżących w łóżeczku. Ubranka powinny zapewniać swobodę i wygodę. Nie mogą podrażniać delikatnej skóry, uciskać czy krępować ruchów.

Muszą też zagwarantować właściwą cyrkulację powietrza i izolację termiczną. Dla maluchów warto wybierać ubranka wykonane z delikatnych, przewiewnych, miękkich oraz naturalnych surowców. Naturalna, wysokiej jakości odzież dla dzieci powinna też zachować swoje właściwości nawet po jej wielokrotnym praniu. Zanim kupimy konkretny komplet niemowlęcy, musimy się też upewnić, czy znajdujące się w nim ubranka mają odpowiednie certyfikaty.

Bezpieczne i praktyczne zapięcia

Rodzaj zapięć jest jedną z najistotniejszych kwestii, jakie trzeba brać pod uwagę, kupując komplety niemowlęce. Odzież dla dzieci powinna być łatwa do zapinania dla rodziców, a przy tym komfortowa w noszeniu dla malucha. Lepiej zatem nie wybierać ubranek, które mają zakładki na ramionach czy zapięcia na plecach.

Mało praktyczna może być także odzież wiązana za pomocą wielu sznureczków albo wkładana przez głowę. W przypadku niemowląt znacznie lepiej sprawdzają się ubranka zapinane na napy o kopertowym kroju. Pozwalają one na szybkie przebieranie pociechy.

Redakcja tulanki.pl

Nasi redaktorzy na blogu to zespół doświadczonych rodziców oraz specjalistów w dziedzinie parentingu, którzy dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i poradami z rodzicami z całego świata. Każdy z naszych redaktorów jest zaangażowany w tworzenie treści, które są pomocne, inspirujące i dające wsparcie rodzicom w codziennym życiu. Posiadamy różnorodne doświadczenia i kompetencje, aby dostarczyć artykuły na temat rozwoju dziecka, zdrowia, wychowania oraz praktycznych porad dotyczących życia rodzinnego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Pierwsze kolorowanki w życiu dziecka