tulanki.pl

Blog o parentingu, dzieciach oraz o sprawach domowych.

Dziecko

Śnieg całoroczny – sztuczny śnieg dla dzieci do zabawy

Śnieg całoroczny – sztuczny śnieg dla dzieci do zabawy

Gdzie się podziały zimy pełne śniegu, kiedy można było lepić bałwany, urządzać kuligi i jeździć na sankach? Pogoda płata dziś różne figle – prawdziwy śnieg to w ostatnich latach niezbyt często spotykana atrakcja atmosferyczna. Choć dorosłym nie do końca odpowiada konieczność odśnieżania podjazdów i aut, sztuczny śnieg dla dzieci do zabawy może być dobrą alternatywą dla prawdziwych opadów. Dla stęsknionych dzieciaków może być akceptowalną namiastką.

Śnieg w proszku – niech święta będą białe

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z białym puchem – i tak właśnie powinno być. Jeśli zimowa aura nie rozpieszcza śniegiem, warto skorzystać z cywilizacyjnych udogodnień. Wykorzystując śnieg w proszku można uatrakcyjnić świąteczny czas nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Można nim ozdobić choinkę, stół wigilijny, a także wykorzystać do tworzenia rozmaitych dekoracji bożonarodzeniowych – przezroczystych bombek, stroików i innych. Rozsypany pod choinką lub na parapecie może być okazją do zabawy i przypomnienia dawnych mrozów, które pamiętają już głównie dorośli. Warto zaangażować pociechy w tworzenie dekoracji – wspólnie spędzony czas będzie miły i twórczy.

Ferie ze sztucznym śniegiem

Ferie zimowe i ferie świąteczne – to właśnie wtedy dzieciaki powinny marznąć na dworze i cieszyć się wyjątkowym białym opadem. Sztuczny śnieg dla dzieci do zabawy nie topi się jak prawdziwy, daje więc szersze możliwości zabawy. Niektórzy producenci oferują formę proszku, którą można formować prawie jak prawdziwy śnieg. Wystarczy dodać do niego odpowiednią ilość wody, a granulki zamienią się w masę plastyczną. Można z niej wyrobić, na przykład, upragnionego bałwanka. Taka forma sztucznego śniegu dla dzieci do zabawy nadaje się idealnie. Jest puszysta jak rzeczywiste płatki i do złudzenia je przypomina. Oprócz standardowego lepienia bałwanów i kulek, można nim wyłożyć doniczki z roślinami, lasy w słoiku i inne wytwory inwencji artystycznej. To kolejna możliwość rozwijania kreatywności u dzieci.

Całoroczny śnieg?

Forma nierozpuszczalnego w wysokiej temperaturze proszku to okazja na sztuczny śnieg dla dzieci do zabawy przez cały rok. Uwielbiane przez dzieciaki rzucanie się śnieżkami jest możliwe nawet latem. To tylko jedna z opcji na rozrywkowe spędzenie wolnego czasu. Do granulek można dosypać, na przykład, brokatu lub spożywczego barwnika, by zabawa lub twórczość plastyczna zmieniła swój urok na bardziej kolorowy. Dzięki lepieniu ze śniegu możliwe jest także ćwiczenie manualnych zdolności dzieci. Przyjemne z pożytecznym – to rodzice lubią najbardziej!

Udostępnij