tulanki.pl

Blog o parentingu, dzieciach oraz o sprawach domowych.

DzieckoParenting

Zabawki dla dzieci. Jakie zabawki kupować dzieciom?

Zabawki dla dzieci. Jakie zabawki kupować dzieciom?

Każdy rodzic mający dzieci, chce aby miały wszystko co najlepsze. Dba o jego zdrowie, wychowanie i edukacje. Pragnie dla niego jak najlepszego szczęśliwego dzieciństwa. Czasem zdarza się tak, że rodzice przesadzają z kupnem wszelkiego rodzaju zabawek, które są zbędne. Kupują co popadnie, nie zważając na to iż to namnażanie plastiki. Dlatego zakup nowej warto dobrze i mądrze przemyśleć.

Jakie zabawki kupować dzieciom aby były zadowolone a jednocześnie uczyły i bawiły?

Wszystko będzie zależało w jakim wieku są nasze pociechy, wtedy dostosujemy jakie zabawki w tym okresie będą dobre. W sklepach stacjonarnych jak i internetowych, znajdziemy działy wiekowe, które zdecydowanie ułatwią wybór.
Maluszek, który ma parę miesięcy, zabawi się wszelkiego rodzaju gryzakami czy grzechotkami. Będzie to dla nich stymulacja i poznanie dźwięków. W późniejszym okresie można zacząć kupować pluszaki, książeczki, które dziecko mogło oglądać. Wszelkiego rodzaju piłeczki również będą dobrą opcją.
Roczne dziecko ma do wyboru już dużo więcej zabawek. Są to przede wszystkim edukujące maty, uczące misie zabawki i wszelkiego rodzaju gadżety. Warto jednak nie kupować owych zabawek zbyt wiele, gdyż mogą się dziecko szybko znudzić. Z rozwojem zmienią się jego zainteresowania i tym samym nie będzie chciało się już nimi bawić.
Jednak każda dziewczyna w swoim dzieciństwie posiadać ulubioną lalkę a chłopcy np. samochodziki. Jest to nieodzowny element większości dzieci. Jeszcze w dorosłym życiu wspominamy ulubioną zabawkę. Warto jednak pamiętać, jak powyższej była mowa, o zdrowszym rozsądku w zakupach. Nie zabawki są najważniejsze. Ich duża ilość może mieć odwroty efekt i dziecko nie będzie doceniać w przyszłości to co ma.

Ekologia i dbanie o środowisko

W dzisiejszych czasach wiele mówi się o ekologii i dbaniu o środowisko. Tym samym coraz więcej znajdziemy drewniane zabawki, które sprzyjają naturze. Jak również mają dłuższą trwałość. Kiedy plastikowa zabawka, gdy spadnie na przykład na podłogę może się zepsuć.
Dzieci, które są już starsze zdecydowanie docenią rowerek na którym mogą jeździć albo samochód zabawka, które obecnie również jest bardzo popularny. Ważne jest aby kupować zabawki dostosowane do wieku, aby dziecko wiedziało jak się nimi bawić. Zabawka niedostosowana może wręcz sprawić niebezpieczeństwo.
Jednak najważniejsze jest abyśmy bawili się razem z dzieckiem. Nawet najlepsza rzecz nie zastąpi wspólnej zabawy. Czasem najprostsze zabawki będą najlepsze. Ponadto jeśli wykonamy je z dzieckiem własnoręcznie, tym bardziej będzie to duża frajda dla wszystkich.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.